PERSONY

W życiu szukam prawdy, bo „jedynie prawda jest ciekawa” (Józef Mackiewicz). Sztuka jest poszukiwaniem prawdy. Nawiasem mówiąc wytwarzanie dobrego wina jest uważane za sztukę.

Osoby, które coś przede mną odkryły, czy poruszyły są dla mnie ważne i jestem im za to wdzięczny. Są godne lansowania.

TWÓRCY

Feliks Konieczny

Nieżyjący genialny historyk i historiozof, krytyk teatralny, a także bibliotekarz i dziennikarz, twórca oryginalnej koncepcji cywilizacji. Centralnym pojęciem teorii cywilizacji Konecznego jest Quincunx tj. pięciomian bytu. Te pięć kategorii bytu:

  • w sferze duchowej to dobro i prawda,
  • w sferze cielesnej to zdrowie i dobrobyt,
  • piękno – łączy kwestie ducha i ciała.

Normalny rozwój cywilizacji i kultury wymaga jednakowego uwzględniania sfery fizycznej i duchowej. Warta podkreślenia jest ciekawie napisana książka „Dzieje Polski opowiedziane dla młodzieży” nie tylko dla młodzieży.

Zofia Kossak Szczucka

Nieżyjąca wyśmienita powieściopisarka, współzałożycielka dwóch tajnych organizacji w okupowanej Polsce: Frontu Odrodzenia Polski oraz Rady Pomocy Żydom Żegota. W Polsce w 1951 roku wszystkie jej utwory objęte zostały cenzurą i podlegały natychmiastowemu wycofaniu z bibliotek. Między innymi za „Dekalog Polaka”.

Marek J. Chodakiewicz

Wybitny historyk, naukowiec z USA, znany mi z Internetu od wielu lat. To on wskazał potrzebę tworzenia w Polsce „elity działania”. To on odkłamuje relacje polsko żydowskie. Wspaniały Polak.
„Polska dla Polaków” – to książka o polskich narodowcach. Kim byli i są. Co decyduje o byciu Polakiem?

Ewa Kurek

„Polacy i Żydzi: problemy z historią” – to książka którą warto mieć w domu. Autorka dokumentuje prawdę w relacjach Polacy – Żydzi.

Ewa Polak-Pałkiewicz

Pięknie odczytuje ducha polskości. Co za urocza proza. „Powrót pańskiej Polski” opowiada o prawych odpowiedzialnych Polakach. Pozwala zrozumieć na czym polegała nasza duchowa wielkość.

Ks. Piotr Glas

Praktykujący w Anglii egzorcysta który w rozmowie z Tomaszem P. Terlikowskim w książce „Dekalog prawdziwa droga w czasach zamętu” w pełni uzmysłowił mi co to jest zło.

Leszek Żebrowski

Wyśmienity publicysta. Świetne wystąpienia na You Tube. Jego książka „Brygada Świętokrzyska NSZ” pełna historycznych dokumentów i zdjęć odkłamuje wieloletnią komunistyczną propagandę.

Stanisław Andrzej Michalkiewicz

Prawnik, nauczyciel akademicki, eseista, publicysta, polityk i autor książek o tematyce społeczno-politycznej. Publicysta na You Tube.

Witold Gadowski

Niezwykła bogata osobowość z szerokim spektrum działania, między innymi publicysta na You Tube

Grzegorz Michał Braun

Reżyser filmów dokumentalnych, nauczyciel akademicki i publicysta między innymi na YT. Zainicjowaną w 2015 roku przez niego Pobudka jest organizacją, której podstawowe hasło brzmi: KOŚCIÓŁ–SZKOŁA–STRZELNICA–MENNICA – celem zaś jest realizacja programu pracy organicznej na rzecz wolności, bezpieczeństwa, oraz emancypacji duchowej, intelektualnej i materialnej Polaków. Hasło Pobudki wykorzystałem w moim Programie Elity Działania.

Robert Frost

Robert Frost kształcił się na uniwersytetach w St Andrews, Krakowie i Londynie. Od 2004 roku kieruje katedrą historii w Aberdeen w Wielkiej Brytanii.

Jego książka „Oksfordzka historia unii polsko-litewskiej” opowiada o kształtowaniu się opartego na konsensusie, wielonarodowego oraz pluralistycznego pod względem religijnym państwa, które budowano zarówno oddolnie, jak i odgórnie, na drodze pokojowych negocjacji, a nie wojny oraz podboju. 

Przez trzysta lat największą potęgą Europy Wschodniej było państwo powstałe na skutek zawarcia unii przez Królestwo Polskie i Wielkie Księstwo Litewskie. Warto o tym pamiętać.

Krzysztof Karoń

Krzysztof Karoń to wybitny umysł, który w komunikatywny sposób tłumaczy zawiłości współczesnej rzeczywistości, stąd jego wielka popularność w Internecie.

Z opisu jego książki Historia antykultury w multibook.pl czytamy:

…” Pierwsza rzetelna historia dominującej współczesnej ideologii – wolnościowego marksizmu.

ANTYKULTURA to nurt ideologiczny, którego celem jest pozbawienie ludzi etosu pracy, tożsamości i więzi społecznych i cofnięcie ludzkości do poziomu przedkulturowej wspólnoty pierwotnej. Jej podstawę stanowi marksizm – ideologia sformułowana w XIX wieku przez Karola Marksa i Fryderyka Engelsa, która w wyniku kolejnych rewizji przybrała współczesną formę teorii krytycznej i ideologii gender.…”

LEKARZ DIETETYK

Ewa Dąbrowska

Doktor medycyny – autorka niskokalorycznej diety, dzięki której pozbyłem się zdrowotnych problemów bez leków.

GRAFICZKA

Karolina Banachowicz

Zdolna graficzka. Autorka mojego logo. Aktualnie żyje i pracuje we Francji.

MALARKA

Małgorzata Wysocka

Maluje, hoduje polskie owczarki nizinne oraz prowadzi z mężem gospodarstwo ekologiczne w Puszczy Knyszyńskiej. Tworzy głównie w pastelu. Lubię jej zabawy ze światłem.

 

Lista „dobrych kontaktów” będzie stale uzupełniana.

 

Social Share Buttons and Icons powered by Ultimatelysocial